PDA

View Full Version : Bahasa Melayu- Malay Language

Tanimoden
Jun 07 2009, 08:21 PM
Selamat Datang kepada Pekebun pekebun di Farm Town yang menggunakan Bahasa Melayu:D

megasuria
Jun 07 2009, 11:45 PM
Assalammualaikum dan selamat sejahtera...seronoknya ada forum nie...

handre
Jun 10 2009, 06:12 AM
alow, saya dari indonesia..
memangnya ada ya pemain dr malaysia..
kalian masuk room mana..
soalnya kalo saya ke room bahasa melayu, sepi terus ga ada pemainnya...
di room bahasa indonesia lumayan ramai, silahkan datang...

megasuria
Jun 11 2009, 08:11 PM
Apa khabar saudara Handre?Sebenarnya ramai pemain dari Malaysia cuma mungkin mereka tidak tahu adanya ruangan forum disini sebagaimana saya sendiri pun tidak mengetahui pada mulanya.
Saya akan melawat ke room indonesia juga.Terima kasih Handre.

tyka
Jun 15 2009, 08:50 AM
assalamualaikum
tyka di sini

monaieza
Jun 22 2009, 01:04 AM
assallamualaikum....

salam perkenalan dr saya..........

suremudah
Jul 12 2009, 01:33 PM
Salam perkenalan gak dr saya...

Baru saya tau kat sini ada forum utk rakyat malaysia yg x tau cakap org putih.

trima kasih pada tuan umah.

smoga dapat bri tunjuk ajau dalam forum ni...

tqtqtq

suremudah
Jul 13 2009, 09:45 AM
tumpang tanya...

pasal kat MAP aku xde orang lain slain dari tom?

camne nak tengok org lain? tolong...

:D

megasuria
Jul 13 2009, 07:12 PM
tumpang tanya...

pasal kat MAP aku xde orang lain slain dari tom?

camne nak tengok org lain? tolong...

:D

di market ye?ada chatting room tp takde orgnya...cuba reload saje page tu...si tom tu mmg peramah..org tak tanya dia bagitau...:D

suremudah
Jul 14 2009, 07:26 PM
di market ye?ada chatting room tp takde orgnya...cuba reload saje page tu...si tom tu mmg peramah..org tak tanya dia bagitau...:D

Bos...

Nak tanya sikit...

Camne nak beri besau sikit firm kita tu?

Harap dapat bantu ku...

Tq.

Tanimoden
Jul 16 2009, 10:50 PM

Megasuri , Tani sini terima kasih banyak2 tolong hidupkan Thread ini. ;)

Tanimoden
Jul 19 2009, 06:24 AM
assalamualaikum
tyka di sini

Mualaikum Salam, Selamat bersilaturrahim diFarm Town. terima kasih masuk ke thread ini.

Tanimoden
Jul 19 2009, 06:30 AM
assallamualaikum....

salam perkenalan dr saya..........

Mona dan Elyz adalah jiran dan sahabat saya dalam Farm Town. Kami berjumpa di Pasar (Market) semasa mencari kerja. Semasa berjumpa kami semua di Level 20 han. Sekarang Mona di level 34, dan Elyz di level 33, Harap satu hari nantu kami dapat bertemu. Insya Allah

Tanimoden
Jul 19 2009, 06:41 AM
Salam perkenalan gak dr saya...

Baru saya tau kat sini ada forum utk rakyat malaysia yg x tau cakap org putih.

trima kasih pada tuan umah.

smoga dapat bri tunjuk ajau dalam forum ni...

tqtqtq

Suremudah terima kasih kerana masuk ke Thread Bahasa Ibunda ini. Maaf terlewat jawab. Masa saya baru beli Mansion saya sibuk mengatur dan mengemas ladang. Untuk buat Air terjun, Tangga dan sebagainya saya sibuk ke Forum lain.
Saya ingat lepas level 34 saya nak berhenti berladang, Emmm..... tak jadi pula, kerana ada sahabat2 saya yg baru mula memasuki Farm Town, yg perlu tunjuk ajar saya.

Salam perkenalan.... Tani

Tanimoden
Jul 19 2009, 08:13 AM
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30279367&l=77efa470b9&id=1047467044

suremudah
Jul 21 2009, 06:36 AM
Suremudah terima kasih kerana masuk ke Thread Bahasa Ibunda ini. Maaf terlewat jawab. Masa saya baru beli Mansion saya sibuk mengatur dan mengemas ladang. Untuk buat Air terjun, Tangga dan sebagainya saya sibuk ke Forum lain.
Saya ingat lepas level 34 saya nak berhenti berladang, Emmm..... tak jadi pula, kerana ada sahabat2 saya yg baru mula memasuki Farm Town, yg perlu tunjuk ajar saya.

Salam perkenalan.... Tani

Bos... mansion tu brapa harganya bos :)

oby
Jul 24 2009, 08:54 PM
saya dari indonesia..jogjakarta...
butuh neighborr...

alamat fb saya..
table_party@yahoo.com

TripleB
Jul 25 2009, 06:20 PM
Salam.
Sy masih baru dlm pmainan ini.
Sukar utk temui pemain dari Malaysia sewaktu OL.
Apa kata jika kita create 1 kod pd id masing˛ utk mudah kita mengenali? :D

ťoby,
saya sudah hantar invite. harap kamu sudi terima :D

comel
Jul 29 2009, 11:12 PM
assalammualaikim, saya dah lama play game ni tapi baru nak cuba forum ni plak.
suremudah, cuba tukar avatar awak. ade kawan farmer saya tu tukar pompuan jadi lelaki. pass tu baru boleh.

comel
Jul 29 2009, 11:19 PM
asslammualaikum, salam perkenalan.

saya dah lama main game ni tapi tak pernah masuk forum.
seronok gak ye ade forum bahasa melayu ni.

megasuria, saya rasa awak kena cuba tukar avatar. ade kawan farm saya tu dia tukar pompuan jadi lelaki, baru boleh nampak org lain kat market tu.

norida
Jul 30 2009, 02:13 AM
salam semua rupanya ada forum farm town dalam bahasa melayu. salam perkenalan.

akma
Jul 30 2009, 06:58 AM
yeyyyyy..ade gak room malaysians...ingatkan takde tadi g enteprame kat room indonesians!. :D

megasuria
Jul 30 2009, 10:37 AM
salam semua...selamat berkenalan ....apa kata semua link kan account di sini supaya mudah untuk bertandang....boleh syer pengalaman juga...comel...tukar avatar?uiii...mak tak nak aaa....jadi lelaki...tak rela....hehehe....

suremudah
Jul 30 2009, 06:07 PM
Trima kasih atas smua tunjuk ajau... nak letak kod tu camne? :)

rosman
Aug 03 2009, 12:00 AM
Hai,salam utk semua pekebun2 cyber.saya baru join forum ni.harap dpt beri tunjuk ajar pada saya...

HuaZe
Aug 05 2009, 03:00 AM
haii.saya dah lama main FT tp br arini nk masuk forum FT.. :D
salam perkenalan dr HuaZe

adiwish
Aug 12 2009, 12:16 AM
salam perkenalan...

ps hati2 ye sekarang tgh heboh ader hacker ..

If you receive the message below or any variation of this message please help stop the maddness and reply to the sender with a link to snopes.com.

This hoax is nearly as old as the internet, only the name changes. It just keeps circulating with small variations.

just received a message saying do not hire anyone named Beef Jerkey Roxxx!!!! (real name: Tanner Dwyer) He is a hacker. Tell everyone on your buddy list because if someone on your list adds him, he'll be on your list too. He'll figure out your computer ID and address. So copy and paste this message to everyone on your buddy list, because if he hacks them, you're next.

Our newest addition refers to "jj" as the buddy

Please help stop the madness any time you get this email respond to it with the information it is a hoax. Feel free to send them this link to snopes.com http://www.snopes.com/computer/internet/dontadd.asp. Poor Tanner is our very own variation of this hoax, perpetrated by an angry 13 year old girl, on one of her friends.

rosman
Sep 07 2009, 01:45 AM
hai,saya nak cari sesiapa yg sudi add saya utk jd neighbour di farmtown.plz add saya..ros rasedi...tq

Tanimoden
Nov 01 2009, 01:57 AM
Perhatian!!!!..... ada kaedah untuk menyimpan barang barang yg tidak di perlukan sila perhatikan apabila kita klik di sesuatu barang ada pilihan Storage... sila guna kan untu menyimpan dengan ini kita tidak perlu jual . Catitan barangan yg bolleh di simpan adalah terhad...sila rujuk dalam Storage..... Gembira Berkebun dan bersilaturahim di FT... terimakasih

niEsa
Dec 01 2009, 07:17 AM
assalamualaikum suma..
rupa2nya ada forum FT dlm bm ek?? Bangga rasanya.. nisa sebenarnya br je join farm town nie.. hope kengkawan leh bg tunjuk ajar ek.. act, nisa nka cr neighbours.. hope leh la add nisa ek.. :)

suremudah
Dec 01 2009, 10:51 PM
Perhatian!!!!..... ada kaedah untuk menyimpan barang barang yg tidak di perlukan sila perhatikan apabila kita klik di sesuatu barang ada pilihan Storage... sila guna kan untu menyimpan dengan ini kita tidak perlu jual . Catitan barangan yg bolleh di simpan adalah terhad...sila rujuk dalam Storage..... Gembira Berkebun dan bersilaturahim di FT... terimakasih

Salam bos... pasal FT sy dah 2 ari xleh masuk?

Harap dapat selesaikan...

tqtqtq